Co oznacza słowo churn?

3m sprungbrett / 3m diving board - spring board

Każda, zwłaszcza zaś daleka podróż, wymaga przygotowania odpowiedniego ekwipunku. Nie inaczej jest z działaniami sprzedażowymi, dlatego przedstawiamy wam nowy cykl na naszym blogu.

Wiedza w pigułce

Anglojęzyczne zapożyczenia z prędkością światła przedostają się do języka polskiego. Najczęściej spotykane są w działach marketingu i sprzedaży. Duża część angielskich zwrotów stała się już powszechna i nie wymaga obszernego tłumaczenia. Zdarzają się jednak zwroty, które sprawiają trudności. Dla tych bardziej obeznanych i dla tych mniej rozpoczynamy nowy cykl WIEDZA W PIGUŁCE, który mamy nadzieje ułatwi Ci codzienną pracę.

 

CHURN SRODEK

Znaczenie ogólne a ekonomiczne

Churn w dosłownym tłumaczeniu oznacza maselinicę. My jednak skupmy się dziś na jego ekonomicznym znaczeniu. Termin churn w ekonomii najczęściej utożsamiany jest ze sferą usług(branża telekomunikacja, bankowość detaliczna), oznacza on utratę klientów na rzecz konkurencji. Jest to jeden z najpopularniejszych tematów analitycznych we wdrażaniu danych. Celem analizy migracji klientów jest zidentyfikowanie klientów, którzy mogą odejść do konkurencji. Wartość ta jest również przydatna z punktu widzenia budowania kompleksowej polityki lojalnościowej firmy.

Przydatne znaczenie w kontekście ekonomicznym:

  • churn – migracja klientów lub odejście klienta, 
  • churner – nielojalny klient, 
  • churn rate – wskaźnik migracji klientów; wskaźnik procentowy odnoszący się do liczby klientów, którzy rezygnują z usług danej firmy,
  • churn management – zarządzanie migracją klientów,
  • churn analysis – analiza migracji klientów lub analiza lojalności klientów,
  • anti-churn campaign – kampania zapobiegająca migracji klientów.

 

Mam nadzieję, że nowy cykl ułatwi Ci codzienną pracę. Powodzenia w nowych wyzwaniach!

milena

Ten wpis ma 0 komentarzy

Comments open

Zostaw komentarz